Skup samochodów – czy opłaca się sprzedać uszkodzony pojazd?

Właścicielom używanych pojazdów, które uległy uszkodzeniu np. na skutek poważnej awarii czy wypadku na drodze, wydaje się, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest auto kasacja. Nic dziwnego, bowiem na pojazd, którego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia, bardzo trudno znaleźć zdecydowanego kupca. Odpowiedzią na potrzeby takich osób jest jednak skup samochodów używanych, gdzie rzetelna wycena pozwala poznać realną wartość auta, a gotówka wypłacana jest do ręki, tuż po podpisaniu umowy. Jakie samochody można sprzedać do skupu i czy jest to opłacalna współpraca? By rozwiać wszelkie wątpliwości, odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania o skup używanych samochodów.

Jakie pojazdy skupuje skup samochodów?

Firma, która prowadzi skup samochodów osobowych z reguły skupuje pojazdy w każdym stanie technicznym, może je odbierać z miejsca zdarzenia lub z posesji właściciela i oferuje wstępną wycenę, którą można otrzymać dzięki wypełnieniu formularza internetowego, choć niekiedy można również zadzwonić do auto skupu.

Profesjonalny skup samochodów skupuje auta w pełni sprawne – również poleasingowe oraz angliki. Jednak warto skontaktować się z nim również wówczas, gdy chcesz sprzedać auto uszkodzone i powypadkowe, nadające się do dalszej eksploatacji po naprawach. Sprzedając takie auto warto wiedzieć, że profesjonalny skup samochodów używanych z pewnością zapłaci znacznie więcej, niż stacja demontażu pojazdów.

Ile płaci skup aut używanych?

Skup aut powypadkowych z reguły nie posiada sztywnego cennika. Skup pojazdów odbywa się tutaj bowiem na podstawie wyceny, dokonywanej przez rzetelnego fachowca. Jak już zostało wspomniane, można tutaj sprzedać auta w każdym stanie, ale:

  • skup skupuje auta używane uszkodzone i powypadkowe za ok. 60% ich wartości rynkowej (oferując bezpłatny dojazd i odbiór niesprawnych samochodów),
  • skupowanie samochodów w dobrym stanie zazwyczaj opiera się na ofertach, oscylujących wokół 80% wartości rynkowej.

I choć profesjonalny skup aut nie płaci pełnej stawki, zdejmuje on z właściciela obowiązek samodzielnego poszukiwania kupca na pojazd, dla którego bardzo często jedyną alternatywą jest złomowanie.

uszkodzone BMW

Czy sprzedaż auta do skupu aut osobowych jest opłacalna?

Sprzedaż samochodu do skupu, zwłaszcza tego powypadkowego lub uszkodzonego, to niezwykle opłacalne działanie. Jak nietrudno się domyślić, znalezienie kupca, który zechce odkupić niesprawny pojazd bardzo często jest wręcz niemożliwe. Nic dziwnego, że większość osób w takiej sytuacji decyduje się sprzedać swój samochód do skupu aut za gotówkę.

Tym bardziej, że firma, która prowadzi skup aut używanych za gotówkę, na ogół oferuje swoim klientom wiele różnorodnych korzyści, które mogą otrzymać, decydując się sprzedać auto w tym właśnie miejscu. Dla przykładu firma http://autodave.pl/, uważana przez wielu za najlepszy skup samochodów używanych za gotówkę, oferuje wstępną wycenę, również na posesji właściciela, możliwość odbioru auta własnym transportem od każdego klienta, gotówkę od ręki i pracę 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, co znacznie zmniejsza czas oczekiwania na sfinalizowanie transakcji. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj trafia najwięcej samochodów uszkodzonych, od właścicieli, którzy nie chcą jeszcze zezłomować swojego auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =