Miska WC wisząca z funkcją oszczędzania wody – czy warto?

Miski WC to niezbędny element wyposażenia każdej toalety. Największą popularnością cieszą się współcześnie miski WC wiszące, znacznie ułatwiające utrzymanie czystości w toalecie. Coraz więcej osób przekonuje się również do nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich są wiszące miski WC z funkcją oszczędzania wody. Dzięki niej miska ustępowa zużywa zdecydowanie mniej wody, co z kolei przekłada się na obniżenie rachunków, pozwalając poczynić oszczędności w domowym budżecie. Czy rzeczywiście warto zainwestować w podwieszaną miskę WC z takim rozwiązaniem?

Ile wody zużywają wiszące miski WC?

Wydawać by się mogło, że najwięcej wody w toalecie zużywamy w trakcie kąpieli czy też prysznica. Nic bardziej mylnego. Jak się bowiem okazuje, to właśnie spłuczki zużywają najwięcej wody. W wielu toaletach znajdziesz miski WC starszych modeli. Takie produkty pozwalają na spłukiwanie wyłącznie określonej ilości wody, bez względu na to, ile tak naprawdę jest jej potrzebne do utrzymania czystości w łazience.

Jak pokazują badania, starsze miski wiszące ze spłuczkami zużywają nawet 40% całej wody, wykorzystywanej w danym gospodarstwie domowym. Taka jednofunkcyjna spłuczka może zużyć ponad 10 litrów wody, która spływa do muszli podczas zaledwie jednego spłukania! Jak się okazuje, wystarczy tylko zamontować jej nowszy odpowiednik z ograniczeniem zużycia wody, by poczynić spore oszczędności w domowym budżecie.

nowoczesna miska wc

Jak działają miski WC podwieszane z funkcją oszczędzania wody?

Na współczesnym rynku mamy spory wybór misek WC. Dużą popularnością cieszy się chociażby miska wisząca bez kołnierza. Taka miska WC wisząca bezkołnierzowa znacząco ułatwia utrzymanie czystości, gdyż brud nie gromadzi się w zakamarkach ceramiki. Wiele osób decyduje się również na montaż miski czarny mat, która jeszcze niedawno nie cieszyła się zbyt dużą popularnością, zwłaszcza wśród właścicieli niewielkich łazienek. Prawdziwe apogeum zainteresowania osiągnęły również wolnoopadające deski, a miski zarówno w prostokątnych, jak i w owalnych kształtach już nikogo nie dziwią. Jak pokazuje rzeczywistość – przekonaliśmy się do nowoczesnych rozwiązań.

Takim właśnie rozwiązaniem są również miski z funkcją oszczędzania wody, które sprawdzają się w każdej łazience. Taki oszczędny system spłukiwania pozwala samemu użytkownikowi łazienki czy toalety zdecydować, ile spłukiwanej wody będzie niezbędne. Na ogół możesz wybrać 3l lub 6l, choć zdarzają się również spłuczki z funkcją STOP.

Czy warto zainwestować w podwieszaną miskę z funkcją oszczędzania wody?

Wielu producentów przekonało się już do tego typu rozwiązań. Można go zastosować zarówno jeśli chodzi o miski WC wiszące Cersanit, jak i te wypuszczone na rynek przez firmy, takie jak Roca czy Geberit. Oszczędność wody to wyraz troski o środowisko naturalne, w którym wszyscy funkcjonujemy. Poza oczywistym aspektem ekologicznym, to również niezwykle istotny aspekt ekonomiczny, dzięki któremu możemy obniżyć rachunki za zużycie wody, chroniąc domowy budżet przed zbędnymi wydatkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 9 =